This Website is discontinued. We changed to Parstoday Albanian

Kërkohet rinisja e bisedimeve mes palëve siriane

Ministrat e jashtëm të Rusisë dhe Egjiptit kanë kërkuar rinisjen e bisedimeve mes palëve siriane dhe të përpjekjeve për zgjidhjen …

Ruhani: Pjesëmarrja e gjerë e votuesve në zgjedhje, i dëshmoi botës kapitalin e madh shoqëror të Iranit

Presidenti i Republikës Islamike të Iranit z. Hasan Ruhani pjesëmarrjen e gjerë të votuesve në zgjedhjet parlamentare e cilësoi pasqyrë …

Banka qendrore e Anglisë paralajmëron mbi pasojat e daljes së Anglisë nga Bashkimit Evropian

Banka qendrore e Anglisë ka paralajmëruar mbi pasojat e rënda të e daljes së këtij vendi nga BE.

Përmbytjet rrezikojnë Malin e Zi

Reshje të dendura shiu dhe rrezik për përmbytje të zonës jugore dhe jug-perëndimore, parashikon Mali i Zi gjatë 24 orëve …

Shitja e medaljes së nderit të Francës

Presidenti francez Francois Hollande është kritikuar ashpër për shkak se i ka dhënë pretenduesit të fronit në Arabinë Saudite, medaljen …

Berlusconi përzë serbin për trajnerin sensacional

Tifozët kuqezinj të Milanit, edhe nëse nuk e kanë moshën për ta parë nga afër historinë e ngritjes së Milanit …

Situata e tensionuar në Maqedoni drejt tensioneve ndëretnike

Ditëve të fundit udhëheqës të lartë të BDI së bashku me simpatizantët e kësaj partie kanë mbajtur protesta para komunës …

Mesazhi i liderit suprem të Revolucionit Islamik pas pjesëmarrjes së madhe të popullit iranian në zgjedhje

Lideri suprem i Revolucionit Islamik të Iranit deklaroi se populli i vetëdijshëm dhe i vendosur i Iranit me pjesëmarrje të …

Kjo pije ju dobëson aq sa nuk ua merr mendja

Humbja e peshës nuk është gjëja më e lehtë në botë. Ju duhet vendosmëri e fortë për të arritur atë.

Analistët: Ndërhyrja në Irak tregon synimin e Turqisë për të ricaktuar Lindjen e Mesme

Sulmet ajrore të Rusisë në Siri kundër grupit ISIS kanë bërë të dështojnë planet e udhëheqjes turke në Siri, kështu …

Shpifja e akademikëve serbë

E joserbët në Dardani ishin shqiptarët vendës, për të cilët Sava kishte këtë kriter shtetëror dhe kishtar: “Nëse ndonjë arbanas …

Ramadi në prag të çlirimit

Forcat qeveritare irakiane po avancojnë në qendrën e Ramadit të kontrolluar nga terroristët e ISIS.

Programet

Irani në pasqyrën javore...46

Në emër të Zotit dhe me përshëndetje për ju të nderuar dëgjues, po fillojmë emisionin tonë të përjavshëm ku do …

Europa në javën që kaloi...46

Me përshëndetje për ju të nderuar dëgjues, po fillojmë emisionin tonë kushtuar ngjarjeve më të rëndësishme të javës së kaluar …

Amerika në një vështrim të brendshëm...46

Me përshëndetje për ju të nderuar dëgjues, po fillojmë emisionin e përjavshëm kushtuar zhvillimeve më të rëndësishme politike, ekonomike dhe …

Lindja e Mesme në javën që kaloi…45

Përshëndetje për ju dëgjues të nderuar! Jemi pranë jush përsëri me edicionin e radhës të programit “Lindja e Mesme në …

Kritikë mbi sekularizmin nga pikëpamja e mësimeve islame (10)

Në bazë të mësimeve të Islamit, liria për njeriun nuk është qëllim, por është një mjet për të arritur një …

Pozita e Lidershipit në Islam

Islami është fe për udhëzimin e njerëzve e cila i jep rëndësi të madhe opinionit të tyre.

Kosovë; Plani i Hashim Thacit për nxjerrjen e vendit nga kriza

Nese zgjidhet president, Hashim Thaci e ka te gatshem planin per ta nxjerre vendin nga kriza politike qe e ka …

Links